Technika malowania proszkowego zapewnia jednolite pokrycie malowanego tą metodą elementu. Dzięki niej można stworzyć jednolitą i trwałą powłokę malarską, która będzie służyć przez długi czas. Jak wykorzystać ten potencjał w budownictwie? Czy tą metodą można pomalować dosłownie wszystko?
0 Comments
Polimeryzacja to proces, który jest jednym z podstawowych zagadnień na lekcjach chemii organicznej. Pomimo swej złożoności, jest on dość prosty pod względem schematycznym. A wszystko dlatego, że polega on co do zasady na połączeniu ze sobą monomerów i stworzeniu z nich cząstek polimerowych.
Czy malowanie proszkowe jest dobrym rozwiązaniem do pokrycia stali ocynkowanej? Obecnie jest to jedna z najczęściej stosowanych metod, która pozwala na równomierne i szybkie nanoszenie farby na powierzchnie, nawet na bardzo dużych elementach. Uzyskana powłoka jest gładka, estetyczna i trwała, a może być stosowana na wielu różnych materiałach. Jednak jak wygląda to w przypadku stali ocynkowanej?
Przygotowanie metalu do malowaniaZanim sięgniemy po pędzel i farbę, pamiętajmy o dokładnym przygotowaniu metalu do malowania. Podstawą jest oczyszczenie powierzchni. Podpowiadamy, czym odtłuścić metal przed malowaniem oraz czy piaskowanie zawsze jest niezbędne.
Malowanie stali to proces łatwy technicznie, ale bardzo wymagający pod kątem przygotowania podłoża. Dopiero usunięcie tłustych osadów, zabrudzeń i starych powłok malarskich pozwoli nanieść nową powłokę, która utrzyma się na powierzchni stali przez bardzo długi czas. Stal to pod względem chemicznym stop żelaza i węgla, a także kilku innych, szczątkowych dodatków. Ich odpowiednia proporcja decyduje w głównej mierze o tym, jakie właściwości posiada konkretny rodzaj stali. Jedną z jej odmian jest stal konstrukcyjna, którą wykorzystuje się przede wszystkim w budownictwie.
Stal budowlana to materiał, bez którego nowoczesne budownictwo nie mogłoby się normalnie rozwijać. Elementy stalowe zapewniają stabilność konstrukcjom budowlanym, chronią je przed zniszczeniem, pękaniem, a także przed działaniem sił mechanicznych występującymi na wielu różnych płaszczyznach.
Malowanie proszkowe znane jest już od kilkudziesięciu lat, jednak przez ten czas było ciągle udoskonalane. Do przeprowadzenia całego procesu wykorzystywany jest specjalistyczny sprzęt, za pomocą którego pokrywa się powierzchnię stalową odpowiednią farbą. Malowanie proszkowe mebli pozwala nie tylko nadać im odpowiedni koloryt, lecz również właściwie zabezpieczyć je przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.
We współczesnym świecie wykorzystywanych jest wiele trwałych i solidnych surowców do budowy domów, obiektów przemysłowych czy centrów handlowych. Produkty metalowe znajdują swoje zastosowanie także przy produkcji samochodów, elektroniki oraz akcesoriów dekoracyjnych do domu. Wśród jednych z najpopularniejszych metali wykorzystywanych w różnych dziedzinach jest aluminium, miedź, a także czarna stal.
Zarówno malowanie proszkowe, jak i kataforetyczne ma na celu zapewnić elementom metalowym stosowną ochronę antykorozyjną. Co ciekawe, obie technologie mogą ze sobą współpracować. Są jednak pewne istotne różnice między tymi metodami. Jakie? Dowiesz się, czytając dalszą część naszego wpisu.
Lakierowanie proszkowe to metoda umożliwiająca tworzenie estetycznej, trwałej i jednolitej powłoki. Wykorzystywane w tym procesie farby proszkowe różnią się składnikami bazowymi oraz dodatkami, które mają bezpośredni wpływ na ich właściwości. W tym wpisie przedstawimy i krótko scharakteryzujemy najważniejsze z nich.
|
|